Rehabilitacja po porodzie

Problem

Naturalny poród, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy prowadzący do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to wpływać na zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu. Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu.

Rozwiązanie

Korzyści i bezpieczeństwo zabiegów laserowych sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne.
Zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch™, uważany za jeden z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych, pomaga odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna. Zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Menopauza

Problem

Menopauza to okres, w którym narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia. Związane jest to ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu, zespół rozluźnienia pochwy. Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego.

Rozwiązanie

Zabieg MonaLisa Touch™ zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Powoduje „ogrzanie” tkanek pochwy, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, prze co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta.

Problem nietrzymania moczu

Problem

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej), zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki.

Rozwiązanie

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu MonaLIsa Touch™, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Kilka słów o zabiegu MonaLisa Touch™ w ramach rehabilitacji po porodzie, zmian zachodzących podczas menopauzy, czy leczenia problemu nietrzymania moczu.

Zabiegi laserem MonaLisa Touch™ korygujące te zmiany wykonywane są przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza waginy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta. Dzięki rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy, wzrasta poziom nawilżenia. Zabieg leczy również problem wysiłkowego nietrzymania moczu. W rezultacie pacjentka odczuwa znaczną poprawę jakości życia również pod każdym jego względem.

Zabiegi nie wymagają przygotowań, wystarczy konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są zupełnie bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut. Już trzy dni po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu. W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach od 2 do 4 miesięcy.

Estetyczna korekcja intymnych narządów zewnętrznych

Problem

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi korygujące wykonywane metodą laserową.

Rozwiązanie

Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™ relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanym przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Zabieg ten wykonywany jest zarówno u kobiet bardzo młodych jak i dojrzałych. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

REWOLUCYJNE PODEJŚCIE DO SEKSUALNOŚCI KOBIET

Narządy płciowe, jak każdy inny organ w naszym ciele, ulegają działaniu czasu, co jest najbardziej odczuwalne w okresie menopauzy. Szczególny wpływ na drogi rodne kobiety ma zmniejszenie produkcji estrogenu. Około 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych powodujące zmniejszenie doznań seksualnych i obniżenie jakości życia. Coraz więcej młodych, społecznie aktywnych kobiet zwraca się do specjalistów o pomoc w tym zakresie.

Firma DEKA opracowała nowe metody walki ze związanymi z wiekiem dolegliwościami okolic krocza: SmartXide2 to innowacyjny system laserowy CO2 przeznaczony do zabiegów modelowania pochwy i sromu (V2LR – Vulvo-Vaginal Laser Reshaping) umożliwiający odmłodzenie tego rejonu ciała, zarówno w znaczeniu kosmetycznym, jak i funkcjonalnym. Jest to rozwiązanie dla wszystkich kobiet pragnących uniknąć skutków ubocznych farmakoterapii.

ATROFIA POCHWY: ZMIANY, KTÓRE OBNIŻAJĄ JAKOŚĆ ŻYCIA

Zarówno naturalna jak i indukowana menopauza wywołuje zmiany w praktycznie każdym organie i układzie w ciele kobiety. Ustanie produkcji estrogenu w jajnikach powoduje atrofie narządów płciowych i jest przyczyną wielu dolegliwości, jak np. suchość pochwy, ból przy odbywaniu stosunku płciowego, podrażnienie objawiające się swędzeniem i pieczeniem.

Atrofia pochwy uwidacznia się kilka lat po rozpoczęciu procesu menopauzy. Badania wykazują, że związanie z nią zmiany i objawy występują u 50% kobiet po menopauzie, obniżając jakość ich życia, a w wielu przypadkach również jakość życia seksualnego.

W okresie menopauzy aktywność fibroblastów znajdujących się w błonie śluzowej pochwy spada, co wpływa na obniżenie produkcji kolagenu i molekuł niezbędnych do utrzymania prawidłowej struktury macierzy, zapewniającej dobre nawodnienie tkanki łącznej. Błona śluzowa wysycha, jest gorzej odżywiona, a tym samym delikatniejsza i bardziej podatna na zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi związanymi ze wzrostem pH.

MONALISA TOUCH™: KOLEJNY KROK W STRONĘ ZWIĘKSZENIA JAKOŚCI ŻYCIA KOBIETY.

Opierają się na szerokim doświadczeniu w dziedzinie odmładzania skóry, firma DEKA zbadała inne możliwości zastosowania terapii DOT, przeznaczonej do leczenia nie tylko w zakresie estetycznym ale i funkcjonalnym. Celem leczenia atrofii pochwy jest przywrócenie fizjologii narządów płciowych, ich prawidłowego funkcjonowania oraz złagodzenia objawów. W praktyce zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany za pomocą innowacyjnego lasera CO2 emitującego impulsy D, umożliwia odmłodzenie błony śluzowej pochwy poprzez przywrócenie jej struktury do stanu sprzed menopauzy, co w znaczący sposób wspiera leczenie atrofii.

Laser oddziałuje bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy stymulując metaboliczną aktywację fibroblastów. Aspekty ultrastrukturalne wykryte dzięki dogłębnym badaniom histologicznym, realizowanym we współpracy z Uniwersytetem w Pawii wykazały, że laser SamrXide2 V2LR aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odmłodzona błona śluzowa odzyskuje sprawność utraconą wraz z upływem czasu.

IMPULS D: DOSKONAŁY IMPULS DO V2LR.

DEKA stworzyła system SmartXide2 V2LR przeznaczony do zabiegów MonaLisa Touch™. Dostarcza on energię o specyficznym pulsie, wykorzystywany wcześniej w terapiach dermatologicznych ale dostosowany do specyfiki błony śluzowej pochwy. Puls ten, o kształcie przeznaczonych specjalnie do zabiegów MonaLisa Touch™ firma nazwała D-Pulse lub DEKA-Pulse.

Impuls D składa się z:

  • części wstępnej, o stałej, wysokiej mocy szczytowej – do szybkiej sztucznej ablacji nabłonka atroficznej błony śluzowej charakteryzującej się niską zawartości wody
  • drugiej, zmiennej części o niskiej mocy szczytowej i dłuższym czasie emisji, pozwalającej energii cieplnej lasera na głęboką penetrację, stymulującej syntezę nowego kolagenu oraz elementów istoty podstawowej macierzy.

Zabieg przynosi zaskakujące rezultaty polegające na wzmocnieniu struktury pochwy w celu przywrócenia trofizmu i pełnej sprawności struktur podtrzymujących ścianki pochwy.

DOT THERAPY (TERAPIA PUNKTOWA) Z ZASTOSOWANIEM D-PULSE: UNIKALNA, BEZBPIECZNA, MINIMALNIE INWAZYJNA, BEZBOLESNA I SKUTECZNA.

Skuteczność zabiegu MonaLisa Touch™, trwałe efekty oraz wyjątkowe korzyści gwarantuje połączenie DOT Therapy (terapii punktowej) z D-Pulse.

Bezpieczeństwo. W trakcie DOT Therapy energia lasera rozlokowana jest miejscowo na ściankach pochwy w postaci punktów wielkości 200 mikronów. Laser działa jedynie na kilka procent tkanki waginy, co w istotny sposób wpływa na proces regenegacji.

Minimalna inwazyjność. Specyficzna struktura D-Pulse umożliwia właściwą penetrację tkanki łącznej przez energię lasera CO2. Jak pokazuje zdjęcie histologiczne po lewej stronie, penetracja następuje poza nabłonkiem, w celu aktywacji regeneracji i nie stanowi ryzyka dla sąsiadujących tkanek i organów.

Bezbolesność. Zabieg MonaLisa Touch™ jest zupełnie bezbolesny wewnątrz pochwy i dobrze tolerowany przez srom. Właściwości skanujące systemu DEKA HiScan V2LR zapewniają bardzo szybki przebieg zabiegu na tkance pochwy. Uzyskanie prawidłowej i głębokiej stymulacji zajmuje zaledwie kilka minut.

Unikalność. SmarXide2 jest pierwszym i jedynym systemem laserowym przeznaczonym do redukcji atrofii i poprawy elastyczności pochwy. MonaLisa Touch™ jest zastrzeżoną marką firmy DEKA.

Skuteczność. MonaLisa Touch™ to jedyna procedura potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, lecz również histologicznymi i ultrasonograficznymi. Tkanka pochwy regenerowana jest dzięki głębokiej stymulacji osiągniętej poprzez unikalne połączenie specyficznej wiązki lasera CO2, struktury D-Pulse oraz odpowiedniego nasilenia emisji.

TERAPIA DOT: PEŁNA REGENERACJA TKANKI

Wprowadzenie technologii lasera frakcyjnego CO2 przez firmę DEKA stało się bodźcem do rozwoju metod leczenia błony śluzowej pochwy. Dzięki skuteczności impulsu D, terapia DOT ulepsza i zastępuje także najpopularniejsze techniki leczenia rozluźnienia pochwy.

„Rozluźnienie pochwy” odnosi się zazwyczaj do zwiększenia jej średnicy. Zjawisko to jest spowodowane naturalnymi, choć traumatycznymi wydarzeniami, takimi jak poród, lub naturalnymi procesami starzenia. Terapia DOT umożliwia leczenie przypadków, w których rozluźnienie spowodowane jest spadkiem naprężenia błony śluzowej.

Laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnej końcówki systemu skanującego HiScan V2LR. Oddziałuje on bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy, modelując ją, tonizując i stymulując regenerację tkanki i kolagenu.

Jak pokazują ostatnie badania laser MonaLisa Touch™ jest bardzo skuteczny w leczeniu jednego z najbardziej wstydliwych problemów, dotykających kobiet w okresie menopauzy, którym jest nietrzymanie moczu. Korzystna stymulacja tkanki waginy poprzez działanie lasera DEKA-Pulse CO2, przywraca prawidłowe funkcjonowanie struktur układu moczowo-płciowego. Przywraca prawidłowe trzymanie moczu wpływając niezwykle pozytywnie na jakość życia zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

V2LR – OPEREACJE POPRAWIAJĄCE WYGŁAD ESTYTYCZNY I FUNKCJONALNOŚĆ POCHWY ORAZ SROMU; NIEZRÓWNANA TECHNIKA I OSIĄGNIĘCIA

Zabiegi labioplastyki wykonywane laserem SmarXide2 V2LR są bezpieczniejsze i oferują lepsze efekty niż te przeprowadzone skalpelem. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Przywracanie komfortu intymnego. Gama zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego

28% kobiet z problemem suchości pochwy szuka pomocy u lekarza

60% ma dolegliwości z powodu suchości pochwy

45% skarży się na nieudane życie seksualne spowodowane suchością pochwy

27% unika kontaktów seksualnych z powodu dolegliwości pochwy

85% kobiet w okresie menopauzy nie rozmawia o swoich problemach intymnych

60% ukrywa swoje dolegliwości przed partnerem

72% wcale nie leczy objawów

Preparat Neauvia stworzono celem zredukowania wszelkiego rodzaju dolegliwości okolic intymnych kobiety

AUGMENTACJA WARG SROMOWYCH WIĘKSZYCH

Wypełnianie i rewitalizacja warg sromowych

Zabieg wypełniania warg sromowych ma na celu poprawę lub przywrócenie wcześniejszego kształtu przy użyciu preparatów na bazie kwasu hialuronowego.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg wypełniania warg sromowych wykonuje się zarówno u młodych kobiet, które z powodów estetycznych chcą poprawić kształt swoich warg sromowych, a także u kobiet, których wargi sromowe są zbyt małe. Defekty warg sromowych powodują często podrażnienia i infekcje, ból podczas współżycia oraz dyskomfort podczas codziennych czynności. Zabieg zalecany jest także kobietom w okresie okołomenopauzalnym lub menopauzalnym, po chemioterapii, bądź w okresie znacznego spadku wagi, czyli wtedy, gdy zaczynają postępować zaniki tkanki, a skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut. Lekarz znieczula powierzchnię poddawaną zabiegowi, następnie za pomocą kaniuli wstrzykuje w okolice warg sromowych kwas hialuronowy. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

Efekt zabiegu

Zastosowanie kwasu hialuronowego powoduje zwiększenie i napięcie warg sromowych oraz poprawę ich kształtu. Efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu od zabiegu i utrzymują się do 1 roku.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża, infekcje intymne, stany zapalne okolicy poddawanej zabiegowi.

REWITALIZACJA OKOLIC INTYMNYCH

Narządy płciowe, tak samo jak pozostałe części ciała, ulegają procesowi starzenia, co najbardziej dostrzegalne jest w okresie menopauzalnym, kiedy spada poziom produkcji kolagenu oraz estrogenu. Wskutek tego procesu błona śluzowa pochwy staje się mniej elastyczna, a okolice intymne słabo nawilżone, co może prowadzić do podrażnień, mikrourazów, jak również do częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych mniejszych. Nie jest to jednak problem jedynie kobiet w wieku menopauzalnym. Brykają się z nim także kobiety młode, których dolegliwości mają podłoże genetyczne.

Zabieg ma na celu złagodzenie objawów starzenia się skóry okolic intymnych, poprawiając ich elastyczność oraz zmniejszając suchość skóry oraz śluzówki. Zabieg odbywa się przy użyciu kwasu hialuronowego, który zapewnia długotrwały efekt w postaci złagodzenia objawów zmian w obrębie narządów płciowych oraz właściwego nawilżenia okolic intymnych.

Wskazania do zabiegu

  • wysokie stadium suchości pochwy
  • wiotka i sucha skóra okolic intymnych
  • otarcia, urazy powodujące częste infekcje intymne
  • świąd okolic intymnych
  • ból podczas stosunku

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut. Lekarz przygotowuje miejsce do zabiegu najpierw dezynfekując, a następnie miejscowo znieczulając powierzchnię poddawaną zabiegowi. Następnie za pomocą kaniuli wstrzykuje w okolice warg sromowych kwas hialuronowy. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

Efekt zabiegu

Po zabiegu skóra warg sromowych jest bardziej nawilżona, elastyczna i wzmocniona, dzięki czemu jest odporna na otarcia i uszkodzenia. Ustępują także dolegliwości w postaci bólu i świądu. Dodatkowo wargi sromowe delikatnie zwiększają swoją objętość. Efekty widoczne są już po pierwszym tygodniu od zabiegu i utrzymują się około rok.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża, infekcje intymne, uszkodzenia skóry.

AUGMENTACJA PUNKTU G

Punt G – źródło rozkoszy i satysfakcji seksualnej kobiet. Zabieg polega na powiększeniu, uwydatnieniu i ujędrnieniu punktu G za pomocą produktu na bazie kwasu hialuronowego.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg powiększania punktu G skierowany jest do wszystkich kobiet borykających się z problemem braku orgazmu podczas stosunków oraz w przypadku spadku doznań erotycznych związanych z wiekiem.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz wstrzykuje niewielką ilość kwasu hialuronowego w miejsce poddane zabiegowi. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności, a już po kilku godzinach od zabiegu może współżyć.

Efekt zabiegu

Zabieg poprawia właściwości punktu G, niwelując wcześniejsze niedogodności związane z niedostatecznym osiąganiem satysfakcji seksualnej.

Opinie i doświadczenia ekspertów
Lek. Med. Stefano Salvatore
Kierownik Działu Urologii i Ginekologii
IRCCS San Raffaele Hospital, Mediolan, Włochy
Lek. Med. Stefano Salvatore
Kierownik Działu Urologii i Ginekologii
IRCCS San Raffaele Hospital, Mediolan, Włochy

„Zapotrzebowanie na lecznicze i/lub kosmetyczne zabiegi narządów intymnych kobiety nieustannie rośnie. Naturalne procesy starzenia, a w szczególności atrofia pochwy, mogą mieć istotny wpływ na układ rozrodczy kobiety, powodując poważne problemy natury fizjologicznej i psychicznej. Laser MonaLisa Touch™, SmartXide2 V2LR stał się uniwersalnym i niezastąpionym narzędziem służącym do regeneracji błony śluzowej pochwy oraz operacji narządów intymnych. Moim zdaniem, urządzenie to jest wyjątkowo skuteczne i pozwala zapewnić moim pacjentkom nie tyko doskonałe rezultaty, ale również maksymalny komfort. Zadziwiające rezultaty leczenia zaniku błony śluzowej za pomocą MonaLisa Touch™ widoczne są już miesiąc po wykonaniu jednego zabiegu, a w przypadku zabiegów korygujących kształt pochwy wyniki widoczne są natychmiast.”

Prof. Alberto Calligaro
Profesor Histologii i Embriologii
Uniwersytet w Pawii, Włochy
Prof. Alberto Calligaro
Profesor Histologii i Embriologii
Uniwersytet w Pawii, Włochy

“Przeprowadzone przez nas badania histologiczne błony śluzowej pochwy u kobiet doświadczających zmian atroficznych wykazały, że zabiegi MonaLisa Touch™ odbudowują błonę śluzową i przywracają ją do stanu sprzed menopauzy tak, jak zastępcza terapia estrogenowa. System laserowy, w przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego, fizycznie stymuluje powierzchnię nabłonka i tkankę łączną oraz zasadniczo odmładza błonę śluzowa pochwy.”