Diagnostyka i leczenie niepłodności

Coraz więcej par doświadcza trudności w poczęciu dziecka. Niepłodność nazywana już bywa przypadłością cywilizacyjną. Według oszacowań nawet 15 do 20% par starających się o potomstwo ma problem z poczęciem. Gabinet ginekologiczny doktora Adama Wolskiego w Grudziądzu oferuje diagnostykę i leczenie niepłodności. Na konsultację do specjalisty należy zgłosić się, gdy po roku regularnego współżycia pary kobiecie nie udało się zajść w ciążę.

Badania na płodność u ginekologa obejmują standardowe procedury profilaktyczne, jak np. USG, ale także laboratoryjne badania dodatkowe, takie jak m.in. określenie poziomu hormonów, test rezerwy jajnikowej, badanie drożności jajowodów, test na wrogość śluzu szyjkowego, test na obecność przeciwciał antyplemnikowych i inne wskazane przez lekarza specjalistę.

Diagnostyka przyczyn niepłodności powinna obejmować parę kompleksowo. W wielu przypadkach starania o dziecko z pomocą ginekologa powinny być wsparte konsultacjami u specjalistów z innych dziedzin – endokrynologii, andrologii czy dietetyki.