Prowadzenie ciąży

Okres oczekiwania na potomstwo to czas pełen radości, ale także niepewności i niepokoju związanych z rozwojem pociechy. Dlatego gabinet ginekologiczny w Grudziądzu świadczy pomoc z zakresu kompleksowego prowadzenia ciąży.

Gabinet ginekologiczny oferuje wsparcie na każdym etapie okresu prenatalnego. Możliwe jest wykonanie niezbędnych badań morfologicznych, pozwalających określić zarówno stan zdrowia przyszłej mamy, jak i dziecka. Nasz wykwalifikowany personel oferuje pomoc zarówno z zakresu prowadzenia ciąży, jak i udzielania niezbędnych porad dotyczących jej planowania.

Dysponujemy także specjalistycznym sprzętem, umożliwiającym wykonanie badań z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej, która pozwala ocenić kondycję malucha na każdym etapie rozwoju, a także określić jego płeć. Możliwe jest również skorzystanie z badania USG w technologii 3D i 4D, poprzez które przyszli rodzice mogą dokładnie zobaczyć swoje dziecko. Proponujemy także wykonanie echokardiografii płodu, umożliwiającej wczesne diagnozowanie wad serca i układu krwionośnego.

Dodatkowo, przeprowadzamy również mało inwazyjny test wolnego DNA – NIPT, polegający na pobraniu krwi od matki. Charakteryzuje się on wysoką dokładnością wyników. Przy jego pomocy możliwe jest wczesne zdiagnozowanie zaburzeń chromosomalnych, których konsekwencją może być m.in. zespół Downa, czy zespół Edwardsa.

Pacjentki korzystające z gabinetu ginekologicznego w Grudziądzu, mogą również skorzystać z badań, pozwalających ocenić ryzyko przedwczesnego porodu, co pozwala przyszłej mamie przygotować się na tę sytuację.