Diagnostyka i leczenie niepłodności

Coraz więcej par doświadcza trudności w poczęciu dziecka. Niepłodność nazywana już bywa przypadłością cywilizacyjną. Według oszacowań nawet 15 do 20% par starających się o potomstwo ma problem z poczęciem. Gabinet ginekologiczny doktora Adama Wolskiego w Grudziądzu oferuje diagnostykę i leczenie niepłodności. Na konsultację do specjalisty należy zgłosić się, gdy po roku regularnego współżycia pary kobiecie nie udało się zajść w ciążę.

Badania na płodność u ginekologa obejmują standardowe procedury profilaktyczne, jak np. USG, ale także laboratoryjne badania dodatkowe, takie jak m.in. określenie poziomu hormonów, badanie nasienia u mężczyzn, test rezerwy jajnikowej, badanie drożności jajowodów, test na wrogość śluzu szyjkowego, test na obecność przeciwciał antyplemnikowych i inne wskazane przez lekarza specjalistę.

Diagnostyka przyczyn niepłodności powinna obejmować parę kompleksowo. W wielu przypadkach starania o dziecko z pomocą ginekologa powinny być wsparte konsultacjami u specjalistów z innych dziedzin – endokrynologii, andrologii czy dietetyki.